top of page

25 Oca Çar

|

Karma Drama

ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ 20:30

Nar Drama - Konuk Oyun Yazan: Nurcan Kara Yöneten: Nilüfer Akcan Tekin Oyuncular: Esin Turunç, Nilüfer Akcan Tekin, Tuba Çam, Can Yiğit Dinç Dekor-Kostüm: Nilüfer Akcan Tekin Reji Asistanı: Melisa Topal, Ecem Kılınç Ses-Işık: Süleyman Gözel

ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ 20:30
ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ 20:30

Saat ve Yer

25 Oca 2023 20:30 – 21:30

Karma Drama, Hasanpaşa, Derici Zeynel Sk. No: 8-A, 34722 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Zeytin Çekirdeği, anneanne, anne ve kız üzerinden öteki olmanın, beride olmanın, uzakta olmanın öyküsünü tiyatral dili kullanarak anlatan bir oyundur.

Üç kadının birbirleri ile olan iç hesaplaşmaları ve anne kız ilişkisindeki çekişmeleri izleyene kalıplaşmış toplumsal refleksleri sorgulatır. Üç kadının bulundukları toplumsal düzende, kadın olmalarının ve anne olmalarının dışında bir ortak yönleri daha vardır ki o da toplum denilen aynılaşmanın dışında farklı olmalarının, özgün olmalarının ve bireysel seçimler yapabilme cesaretlerinin kendilerini taşıdığı o diğeri olma durumunu en çok kendi aileleri içinde yaşamış olmalarıdır.

Oyunun çekirdek kısmı, Dersim’de annesiz ve babasız kalan bir kız çocuğunun, günümüze uzanan iç hesaplaşmaları ve kimlik bulma serüvenidir.

Yazan: Nurcan Kara

Yöneten: Nilüfer Akcan Tekin

Oyuncular: Esin Turunç, Nilüfer Akcan Tekin, Tuba Çam, Can Yiğit Dinç

Dekor-Kostüm: Nilüfer Akcan Tekin

Reji Asistanı: Melisa Topal, Ecem Kılınç

Ses-Işık: Süleyman Gözel

Biletler

  • ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ

    ₺150,00
    +₺3,75 service fee
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page