top of page
Untitled

BİZ KİMİZ?

Biz; Damla Özen ve A. Togay Kılıçoğlu 2009 yılında yeldeğirmenlerine karşı savaş açtık ve KARMADRAMA GÖRSEL SANATLAR LTD. ŞTİ. resmi adıyla bir tiyatro kurduk. Kısaca KarmaDrama diyebilirsiniz. Zaten yıllardır yürüttüğümüz profesyonel sanat yaşamımızı kendi tiyatromuzda sürdürmeye karar verdik.

KarmaDrama yalnızca bir tiyatro değil, görsel sanatların pek çok alanında ürünler sunabilen, tüm disiplinleri kullanan bütünleşik bir yapıdır. Adındaki 'KARMA' kelimesi buradan gelir. KarmaDrama 'birleşik' yazılır, her iki kelimenin baş harfleri de büyüktür. 

Sanatın insanlar için yapılması gerekliliğine ve güçlü bir iletişim aracı olduğuna inanıyoruz. Eserlerimizi üretirken “insana değen”, onların yaşamlarına temas eden değerlere özen göstererek çalışıyoruz. Tiyatro’nun insana ulaşmanın en etkin yolu olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle KarmaDrama'da, tüm yaptığımız işlerde, birlikte çalıştığımız kişilerden hitap ettiğimiz seyircimize kadar her birinin insani değerlerine saygıyla ve etik kurallar çerçevesinde yaklaşarak sanat üretmeyi temel prensip olarak benimsiyoruz.

Umarız bir gün sizinle de yolumuz kesişir ve tanışırız.

bottom of page